Kennen honden "onrecht"?

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel moosmoos 3 doggies

honden foto van moos

Fantastisch dat je haar hebt gekozen, gezien het verhaal!

Misschien dat je het niet willen poepen van Alice te maken heeft met een onrecht dat ze voelde..., immers niet willen wandelen lijkt me onlogisch en tegennatuurlijk.

Dat honden meer emoties kennen dan angst, boosheid en (blij zijn) spreekt wel uit de verschillende voorbeelden. Meer emoties kennen dus dan zinvol zijn voor de overleving.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Kennen honden "onrecht"?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel DobryDobrygoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Dobry

Nou Alice heeft dus veel onrecht meegemaakt in elk geval. Arme hond wat had ze het slecht daar bij die idioot, ik ben blij dat ze nu veilig is en ook goede mensen heeft leren kennen.

honden page profiel mary S&A&Z mary S&A&Z

honden foto van mary S&A&Z

" klopt, misschien is het ook offtopic  dit gaat dan niet perse om onrecht maar meer dat dieren zich kunnen inleven in elkaar. "

:-D, ik vind het niet erg als er off topic voorbeelden bijkomen hoor, ik denk dat alle vormen van gedrag (mij in ieder geval) helpen om dieper na te denken over het thema "onrecht".

Zolang men elkaar niet off topic te lijf gaat.;-)

honden page profiel mary S&A&Z mary S&A&Z

honden foto van mary S&A&Z

Wat ik me afvraag, en dat is misschien een vraag voor de fokkers hier, hij kwam na 7 maanden eens kijken hoe het met Alice ging want dat doet een goede fokker nou eenmaal (zijn woorden) en toen pas vertelde hij mij dat Alice de kleinste was in het nest, niet wilde/kon drinken, eigenlijk buiten de rest viel en hij haar met veel moeite heeft moeten dwingen om bij de moeder te drinken en haar heeft moeten bijvoeren. Het is ook een paar keer voorgekomen, dat het de vraag was of ze het ging redden.
Misschien doen alle fokkers het zo hoor, maar bij mij kwam deze man over(in zijn houding en in alles wat hij zei) dat hij vooral de financiele kant belangrijk vond, dus dat hondje zou en moest het om die reden redden. Zoals ik hem meemaakte is ook dàt niet zachtzinnig gegaan.
Hoe ver gaan de goede fokkers hierin?

En dan wordt ze niet uitgekozen en blijft ze tot ong 7 maanden bij de fokker (een last voor hem), en wat ik zag was dat ze helemaal buiten de roedel viel. Was het dan niet aan de fokker om haar daar in te steunen/begeleiden, zolang ze nog bij hem was?

Nu ik dit opschrijf herinner ik me dat hij ook nog een bleu merle collie van een jaar rond had lopen en de bedoeling was om deze kleur te gaan fokken.
Maar ook deze hond was wat angstig en kreeg vaak op haar duvel omdat ze in de bench plaste en poepte. Misschien dat Alice hierbij ook een soort van onrecht (naar de mede hond)gevoeld heeft, en/of herkenning omdat de nadruk zo op (vooral) dat poepen gelegd werd.Die hond kreeg vaak op de donder.

Dan even terug naar het begin, toen ik ging kijken en nog niet zeker was dat ik Alice zou nemen stelde hij voor om 1 nestje met Alice te willen hebben en dan zou ik de helft betalen, maar dan moest ik haar tegen die tijd( op 1 jarige leeftijd) wel 9 weken bij hem laten.
Is dat normaal dat je de hond dan 9 weken kwijt zou moeten zijn?

Dat was het laatste wat ik wilde, bovendien zei hij dat volgens mij alleen maar omdat hij het volle pond voor Alice vroeg/wilde, bang was dat ik haar niet zou kiezen en wist dat ik haar nooit zolang kwijt zou willen, want hij woont 10 km van mijn woonplaats.
Ik heb daar dan ook volmondig nee tegen gezegd.

Nog een vraag, is het normaal dat 'n fokker de laatste puppy enting pas bij (bijna) 7 maanden geeft? Dat was de leeftijd dat ze bij mij kwam.

Dit zijn achteraf dingen die ik toen dan niet wist en ook geen aanklacht meer hoor, alleen vragen.

honden page profiel KathKath 3 doggies

honden foto van Kath

heb het verhaal ook gelezen

ik denk dat er altijd toch wel "iets" overblijft van wat ze vroeger hebben meegemaakt

en natuurlijk goed dat ze bij jou is terechtgekomen ;-)

oooh zag nadien het 2e deel paar minuutjes voor mij gepost
ik zou het niet weten wat normaal is in de fokwereld maar zoals hij het aanpakt, hoop ik niet dat het de gewoonte is
dat is gewoon een brrrrgrrrr, geen dierenvriend!

honden page profiel mary S&A&Z mary S&A&Z

honden foto van mary S&A&Z

" Inderdaad zegt Frans de Waal dat er ook studies bij honden gedaan zijn in het filmpje ;-)

Dat dieren met elkaar mee kunnen voelen heb ik eens op een vakantie in Griekenland meegemaakt: er waren twee katertjes zwervertjes, even groot en gelijk uitziend, en gewend van vakantiegangers wat eten te krijgen. Het ene katertje had iets aan zijn mond waardoor hij maar moeizaam kon eten. En altijd wachtte het gezonde katertje tot het zieke katertje als eerste wat gegeten had. Ik vond dat heel bijzonder en ontroerend. "

Naar aanleiding van jouw verhaaltje....dit kwam ik vandaag tegen, wilde het toch even delen.:-D

A black swan feeds its fish friends every day to the amazement of passers by. The swan picks up the feed and takes it to the mouths of the waiting fish.
They became close friends after 3 years of playing together.:'(:-D

honden page profiel moosmoos 3 doggies

honden foto van moos

Geen nette fokker! Wat een mooie foto! Zegt genoeg over het hebben van emoties van "dieren". Hier ook geen noodzaak, overlevingsdrift. Gewoon sociaal en genieten van contact, denk ik dan maar. helaas kan er ook sprake zjn van negatieve emoties, zoals onrecht.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Kennen honden "onrecht"?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

pagina 2 van 2 12
Volgende forumvraag: Wel of geen pup......
De HondenPage maakt gebruik van cookies. Dit zorgt er voor dat onze website voor jou als bezoeker beter werkt. Daarnaast gebruiken wij o.a. cookies voor onze webstatistieken en advertenties.info / verbergen en toestaan
^